Skip links

Виктор Самуилов е новият носител на “Валери Петров”

Виктор Самуилов е творецът, удостоен с националната награда “Валери Петров” 2023. На 22. април писателят стана четвъртият носител на престижното отличие след Петър Анастасов, Бойко Ламбовски и Васил Сотиров.

Виктор Самуилов е роден на 10. май 1946 г. в София. Автор е на множество книги за деца, сред които “Вдън прогледния мрак”“Нъцки”“През 9 локви в десета”, както и на немалко истории за пораснали читатели. Съосновател е на хумористичния седмичник „Тримата глупаци“, пише и редактира сценарии за анимационни филми, превежда от руски език и прави детските читанки.

Наградата “Валери Петров” е учредена през 2020 г. в чест на 100-годишнината от рождението на големия наш писател, поет и преводач. Организатори на конкурса са НЧ „Емил Шекерджийски – 1919”, Съюзът на българските писатели и семейството на Валери Петров. Тазгодишната церемония се проведе в Еврейския културен дом под съпровода на поетичен рецитал от Ицко Финци и театрална школа „Йосиф Шамли”.

Снимка на корицата: Светлана Кампс (“Добра среща”)

Купи с кауза от

Афилиейт линк към

Когато купувате книги и други продукти през линковете, публикувани в сайта ни, ние може да получим малки отчисления. Научете повече тук

Прочетете също и:

Разгледай
Дръпни