Показаха корицата на третата част от „Алена кралица“
Виктория Айвярд разкри корицата на третата част от поредицата си „Алена кралица“ на своя сайт victoriaaveyard.com. Книгата се очаква на 7 февруари 2017 година със заглавие King’s Cage и ще продължи разказа за легендарното пътуване на новокръвната Мер.
“В третата книга на бестселър #1 на New York Times „Алена кралица“ Мер е принудена да играе на котка и мишка със стар и смъртоносен враг, докато залогът е не само бъдещето на Алената революция, но и собственият й разум“ разкриват от издателство Harper Collins.
Пред сайта buzzfeed.com Айвярд разкрива още подробности за предстоящата книга:
“King’s Cage до голяма степен е ново начало за много от героите, особено за Мер. Действието продължава точно от края на „Стъкленият меч“, когато тя е в много несигурно положение. Мисля, че много от читателите ще са развълнувани да срещнат отново на страниците някои от героите, които не присъстваха много в „Стъкленият меч“, както и от повторна среща с двора на Сребърните. Очакват ни и промени в гледната точка, затова се надявам читателите да са толкова въодушевени колкото и аз.“