“Необикновеният път на обикновените неща, които използваме всеки ден” на Либи Дойч (изд. “ФЮТ”) е покана към децата да се огледат около себе си и да се запитат:
- Как писмото стига до мен?
- Откъде идва вкусният шоколад, който ям тайно?
- Как работи интернет? или
- Какво се случва, преди да мога да разгърна тази книга?
Включени са 20 разнообразни теми – от производство на хартия, електроенергия и петрол до рециклиране на стъкло и заснемане на филм. Процесите са представени с илюстрация на цял разтвор, а отделните етапи са номерирани и свързани със стрелки за улеснение.
“Необикновеният път на обикновените неща, които използваме всеки ден” стъпва на обичайни за децата дейности от ежедневието им и разчита на вроденото им любопитство.
Резултатът е широк спектър от въпроси: Как пощенските пратки достигат до нас?
Как се пречистват отпадните води?
Как се произвеждат хартията и книгите?
Как светват лампите?
Как е възможно да стигаме до непознат адрес с помощта на джипиеса в телефона ни?
Какво се случва, когато направим онлайн поръчка?
За възрастните
Обяснителните текстове са кратки и разбираеми за читатели над 6 години. Някои от темите са технически по-сложни (звукозапис, пренос на данни в интернет), затова е възможно първоначално по-малките деца да не ги разберат и да не проявят интерес към тях. Ако четете книгата заедно с детето, съобразете кои теми да разгледате с възможностите му.
На 21 април отбелязваме Световния ден на творчеството и новаторството, а в тяхната основа стои човешкото любопитство, въображението да си представим неща, които още не съществуват и упоритостта и уменията да открием нови решения на проблемите.
“Необикновеният път на обикновените неща, които използваме всеки ден” е книга, която стимулира и задоволява детското любопитство. Кой знае? Може именно тя да бъде първата стъпка на бъдещи творци, откриватели и новатори в света на изкуството, науката и технологиите.
Изданието е с твърди корици, голям формат и плътна хартия, което предполага многократно разглеждане и четене. Всичко това я прави много подходяща за подарък на неуморими любознайковци и бъдещи новатори.
Чудесният превод е на Ирина Манушева, а илюстрациите са на Валпури Кертула.
Вземете книгата с код DK19 от
Ozone.bg, Ние, децата! или Booklover.bg
Когато купувате книги с този код, помагате и на нас да продължаваме да четем и препоръчваме книги за Вас.